Discord Hazır Sunucu Kuralları Nedir?

Discord Hazır Sunucu Ne İşe Yarar? Güncel Kuralları Nedir?

Discord Hazır Sunucu Kuralları Nedir? Bir kişi ve moderatör takımdan oluşan kullanıcıların bulunduğu sunucu Discord sunucu olarak adlandırılır. Bazı durumlarda topluluk sunucusu olarak da bilinen bu sunucular hazır halde kuruluma sunulur. Direkt olarak kendi moderatörlüğünüzde de kurulumlarını yapabilirsiniz. Bir topluluğa ait Discord hazır sunucusuna sahipseniz, burada uyulması gereken kurallar mevcuttur. Discord platformu, en genel tanımıyla, insanların sanal ortamda etkili bir şekilde iletişim kurmasını sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulamaya giriş yapabilmek için öncelikle bir Discord hesabına sahip olunmalı, sonrasında ise var olan kurallara uyum sağlanmalıdır. Kurallara uymayan hesaplar askıya alınır ve sonrasında uyarı mahiyetinde hesap kapatmaya kadar gidilir. Sunucu içerisinde davet kodları yer alır ve sevdiklerinizi de bu sunucuya davet edebilirsiniz. Ancak giriş yapan herkesin bu kurallara uyması gerekir.

Discord Sunucu Kuralları Nasıl Oluşturulur?

Hazır olan kuralların Discord sunucusuna eklenmesi için takip edilmesi gereken yönlendirmeler mevcuttur. Discord Hazır Sunucu Kuralları Nedir ve nasıl oluşturulur soruları ilk kez kullanacaklar için önemlidir. Öncelikle kuralların oluşturulması ve sonrasında hesaplara eklenmesi, herkes açısından da görünür hale gelir. Discord kuralları sunucu üzerine eklendiği andan itibaren herkes tarafından uyulması gereken resmi kurallar bütünü olarak kabul edilir. Discord Hazır Sunucu Kuralları Nedir ve oluşturulduktan sonra bu kurallara herkesin uyması şart mıdır? Uymayan hesaplar kapatılır ya da farklı cezalara tabii tutulabilir. Discord sunucularına eklenen kuralların en temel amacı büyük kitleleri bir arada tutmak, etkili ve saygılı iletişim kurulmasını sağlamaktır. Discord sunucu kurallarını oluştururken;

 • Sunucu içinde müstehcen ya da toplumu kine yönlendiren paylaşımlar yer almamalıdır. Bu tür paylaşımlar askıya alınır ve silinir.
 • Sunucu üzerinde oluşturulacak olan kurallar reklam amaçlı yer almamalıdır.
 • Yapılacak olan sohbetlerin saygı kuralları çerçevesinde yapılması gerekir.
 • Bu kurallar oluşturulurken en önemli kısım farklı grup ve hesapların paylaşılmaması gerektiğidir.
 • Sunucu ayarları açılır ve burada yer alan topluluğu etkinleştir butonu aktif hale getirilir.

Discord Sunucu Kuralları Olmazsa Ne Olur?

Oldukça gerekli ve etkili bir şekilde hazırlanan Discord Hazır Sunucu Kuralları Nedir ve hangi amaçlar meydana gelir? Toplulukların ve insanların etkili ve saygılı bir iletişim kurmasına olanak sağlar. İletişimde kopukluk olmaması, saygısız içerik ve uygulamalara yer verilmemesi, müstehcen içeriklerin paylaşılmaması adına Discord sunucu kuralları yayınlanmaktadır. Discord Hazır Sunucu Kuralları Nedir ve olmadığı takdirde neler meydana gelebilir? Yaş sınırlaması olmaksızın herkes argo kelimeler içeren, farklı uygulamalara yönlendiren ve reklam içeren paylaşımlarda bulunabilir. Oluşturulan kanallara yediden yetmişe herkesin girişi serbest olabilir. Bu tür durumlar hem toplumun yozlaşması hem de sunucu kanallarının farklı amaçlarla kullanılmasına sebep olur. Düzgün bir iletişim ve popüler bir topluluk için Discord kurallarına her zaman ihtiyaç vardır.

Discord Sunucu Kural Örnekleri Nelerdir?

Discord sunucu kuralları eklendiği andan itibaren etkili bir şekilde iletişim kurulmasına olanak sağlar. Davet edilenler, davet edenler, ikili sohbetler ya da toplu sohbetler amacının dışına çıkmadan gerçekleşebilir. Discord sunucu kuralları kişisel ya da kurumsal olarak belirlenebilir. Ancak her kuralın temel amacı, çiğnenmeden etkili bir şekilde hayata geçirilmesidir. Discord Hazır Sunucu Kuralları Nedir ve hangi örnekler verilebilir?

 • Sunucu içerisinde yer alan her kimse reklam içerikli paylaşımlardan bulunmayacaktır.
 • Yapılacak olan tüm sohbetler saygı kuralları çerçevesi içerisinde yapılacaktır.
 • Peş peşe aynı yazıların ve içeriklerin kullanılması ve ana sayfanın meşgul edilmesi yasaktır.
 • Yöneticilere danışmadan reklam yapılması yasaktır.
 • Sunucu içinde farklı sunucu bağlantıları ve grup paylaşımları yasaktır.
 • Müstehcen ve argo içeren paylaşımların yapılması yasaktır.
 • Discord sunucu içinde satış yapmak ya da ticarete yönlendirmek yasaktır.
 • Discord sunucu üzerinden Steam gibi hesaplara giriş yapmak zorunludur.
 • Sunucu üzerinden maddi isteklere yol açmak yasaktır.

Bu discord makalemiz size ne kadar faydalı oldu? Lütfen yorumlarda belirtin.. Discord Chat Temizleme Botu Kodları incelemeyi unutmayınız.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Scroll to Top
Share to...